ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 99 Kč
skladem

Co je Mei tai / Onbuhimo?
Co je Mei Tai / Onbuhimo?


Mei Tai
je tradiční asijské nosítko s vázacími popruhy, které se hodí pro děti, které už pevně drží hlavičku - zhruba od 4 měsíců do 1 roku (pro drobnější děti případně déle).

Tvar nosítka umožňuje nošení ve zdravé ergononomické poloze , dítě lze nosit na břiše, na boku nebo na zádech. Hlavní výhodou mei tai je jeho jednoduchost, snadné vázání a nízká cena.

Onbuhimo je ergonomické nosítko bez bederního pásu. Je určeno pro větší děti, které už samy chodí, na občasné     poponášení na zádech. Onbuhimo odpovídá velikosti "toddler" - tzn. pro děti od velikosti 80/86.

Onbuhimo je velmi jednuduché a nahodíte ho na záda za pár vteřin ...jako batoh :-)

Co je vlastně ergonomické nosítko?

Jak už samotný název napovídá, jedná se o moderní nosítka, která (na rozdíl od klokanek) berou ohled na fyziologii malého dítěte. Tím, že je látka pod zadečkem miminka dostatečně široká, má miminko pokrčené a doširoka roztažené nožičky (tzv poloha "M"), což je poloha, která nenamáhá jeho kyčle. Miminko také nesedí celou vahou na úzkém pruhu v oblasti rozkroku, ale látka mu pohodlně podpírá celý zadeček a stehýnka. Děti se nosí vpředu na břiše, na zádech a některá nosítka umožňují i nošení na boku. V někrerých nosítkách lze miminko nosit již od narození (lze využít novorozeneckou vložku nebo upravit šíři nosítka). Optimální je začít zhruba od 4 měsíců věku, kdy už mají dostatečně procvičené svaly krku a udrží dlouho hlavičku.

Praotcem ergonomických nosítek je právě tradiční nosítko Mei Tai. Od něho byl převzat právě onen obdélník látky, ve kterém dítě sedí, systém upnutí v pase nosiče a váha dítěte rozložená na obě ramena pomocí ramenních popruhů.

Proč nosit děti?

Hlavním důvodem je citové pouto. Blízkost maminky a dítěte rozvijí obrovské vzájemné citové pouto. S dítětem v šátku nebo v nosítku zvládnete určitě víc než dítětem v náručí.   Větší volnost pohybu než např. s kočárkem. Při srovnání "nosících" kultur a nenosících "kultur" bylo zjištěno, že nošené děti méně pláčou. Zatímco běžný denní pláč dětí v západních kulturách je počítán na hodiny, u nosících kultur se jedná pouze o minuty.

Nošené děti se více učí . Nošené děti získávají daleko více podnětů pro svůj psychomotorický vývoj, než dítě ležící v postýlce či kočárku. Perspektiva pohledu nošeného dítěte je velmi podobná jako matky a přináší dítěti daleko více inspirací než pohled do stropu, nebo boudičky kočáku. Neustálý pohyb nosiče jemně cvičí a trénuje svalstvo miminka, které je takto nenásilně posiluje a zpevňuje.

Nošené děti se snadněji adaptují na vnější svět - představte si 9 měsíců jemého pohupování, tlumených zvuků z vnějšího světa, tlukot srdce maminky, teplo a přítmí - to je matčina děloha a miminko v ní. Porod přináší náhlý zvrat v životě, na který si musí novorozenec přivyknout. Začnete-li nosit dítě od narození, přesunete jej do "náhradní" dělohy - stále slyší známý tlukot srdce, teplo, známé houpání a blízkost matky.